KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ


GUSSİ Mobilya San. ve Tic. A.Ş.

1. Çevre Politikamız

Çevre ve çevre kaynaklarının bizlere verilmiş birer emanet olduğu bilinci ile hareket ederek çevremizi yaşanabilir kılmak için sürekli ve etkili politikalar geliştirmekteyiz.

Bu kapsamda çevreyi kirletebilecek şirket içi ve şirket dışı etkenleri en aza indirerek çevrenin korunmasını hedeflerken kaynaklarımızı etkin ve akılcı bir şekilde kullanarak daha az kaynak tüketimi sağlamaktayız. Bu çerçevede, faaliyetlerimiz sonucu oluşabilecek atıkları kaynağında en aza indirmek için çalışıyoruz. Ayrıca kullanılan kaynakların yeniden kullanılmaya uygun olması durumunda bu kaynakları yeniden kullanmak suretiyle kaynak kullanımını azaltarak etkili bir geri dönüşüm sistemi için çalışıyoruz.

Çevre yönetim sistemi kapsamında tüm faaliyetlerimizi denetleyerek olumsuz durumlara zamanında müdahale etmek suretiyle çevrenin kirletilmesinin önüne geçmekteyiz.

2. Kalite Politikamız

Kalite politikamız “Kalite bir haktır.” ilkesi etrafında şekillenmiştir.

Bu kapsamda kalite sistemimizin bileşenlerini şöyle sıralayabiliriz:
Tasarım – Üretim alanı – Personel – Hammadde – Üretim tekniği – Ürün – Sevkiyat ve Montaj – Muhasebeleştirme – Satış Sonrası Hizmet

Tasarımdan satış sonrası hizmete varıncaya kadar tüm aşamalarda kalitenin bir hak olduğu bilinciyle kaliteyi önceleyerek müşteri memnuniyetini kazanma hedefindeyiz.

Ürün kalitemizi sürekli artırmak için güncel ve gelişen teknolojileri kullanmakta ve sektördeki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Kalite politikamızın etkin bir şekilde sürdürülebilmesi için personelimize gereken bütün eğitimleri vermekteyiz.

Hammadde tedarikinde, uygun fiyat anlayışından önce kaliteli hammadde tedarikine çalışmaktayız. Bu sayede ürettiğimiz ürünlerin dayanıklılığını artırmayı hedeflemekteyiz.